تبلیغات
تصاویر زیبا - آیا کوچکترین شهر دنیارا می شناسید؟!
تو که نمیدانی خنده هایم چقدر درد میکند ، فقط می بینی که میخندم ، پـس ... قضاوت به خوشبختیم نکن !!!ساختمان‌های قدیمی‌تر، بازسازی شده‌اند، به جز مدرسه ایتالیایی ساخته شده در قرن 19، هیچ ساختمان جدیدی از قرن 11 تاكنون ساخته نشده است.

شهر كوچك هام، یكی از نمونه‌های نادر توسعه شهری است كه در درون دیوارهای قرون وسطی محصور شده است.با وجودی كه این شهر فقط دارای دو خیابان است، اما از مقامات منتخب و دولت محلی برخوردار است. هر سال در روز موسوم به «روز هام»، تمام مردان شهر بر اساس یك رسم قدیمی در یك مكان سرپوشیده جمع می‌شوند و رأی‌های خود را برای انتخاب بخشداران بر روی یك چوب، موسوم به «رابوس» حك می‌كنند. بخشدار شهر موظف به برگزاری مباحثات در بین ساكنان و تعیین مجازات برای بی‌نظمی در شهر هام و روستاهای پیرامون می‌باشد.علاوه بر این كه این شهر، كوچكترین شهر جهان است، به عنوان زادگاه الفبای «گلاگولتیك» هم شناخته می‌شود.

گلاگولتیك، اولین الفبای زبان اسلاوی است. اولین كتب اسلاوی به این زبان نوشته شده‌اند. این الفبا شامل 38 حرف است. شبیه هیچ یك از الفباهای اروپایی یا آسیایی نیستند.مسیر گلاگولتیك به پای تپه‌های راك، منتهی می‌شود. شهر كوچك دیگری در بخش ایستریا كه به خاطر فرهنگ اولیه كرواسی و اسلاوی، معروف است.

شهر هام، سرزمین افسانه‌های عرفانی است. بر اساس یكی از این افسانه‌ها، غول‌ها قبل از انسان‌ها، ساكن ایستریا بودند. آنها بعد از ساختن مجموعه شهرهای كوچك در ایستریا، از سنگ‌های باقی‌مانده برای ساخت شهر هام استفاده كردند.


آخرین مطالب
   
 
 
 
 
بلاگ ریز | دانلود اسکریپت | اسکریپت |

قالب